PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012261}
7,3 753
oceny
7,3 10 1 753
Anioły z Sindżaru
powrót do forum filmu Anioły z Sindżaru

Podczas premiery, w której trakcie było spotkanie z twórcami, pewien człowiek z widowni bardzo podziękował reżyserce i bohaterce. Za to, że ten film jest ważny i piękny. A także za rzecz, która się dzięki seansowi przydarzyła.

Ze względu na zagrożenie życia człowiek ten musiał mieć skomplikowaną operację mózgu. Udało się go uratować, ale przy okazji uszkodzono mu coś, przez co jedno oko miał mieć na zawsze wysuszone. Nie mógł nim płakać. W trakcie tego filmu po raz pierwszy od operacji leciały mu łzy z każdego oka.

Niby niepozorna rzecz, ale oddaje ducha filmu i to, co z oglądającym robi. Jest to przejmujący dokument, wstrząsający i bolesny, ale jednocześnie piękny i dający nadzieję. Nie chcę zdradzać za dużo, ale jeśli ktoś będzie miał okazję obejrzeć — bardzo polecam to uczynić. Świetne kino. Wspaniała historia i wykonanie! Czapki z głów dla pań reżyserki i Hanify, głównej bohaterki.

facetx

Obejrzałam przypadkiem i jestem w szoku, że ten film jest w Polsce tak przemilczany. Nie miałam pojęcia o tej zbrodni. Dawno nie widziałam tak wstrząsającego dokumentu, ta historia heroicznej walki o uwolnienie tych sióstr jest niesamowita. Te kobiety są dla mnie inspiracją jak mimo traumy potrafią dalej cieszyć się życiem. Uderzyło mnie też to jak bardzo kochają swoje dzieci, czy z gwałtu, czy nie z gwałtu, chcą dla tych dzieci jak najlepiej. Kobiety z "cywilizowanych krajów" mają się czego uczyć. Bolesne, że świat nie chcę pomóc tym ludziom. Wszyscy pomagają Ukrainie czemu nikt nie pomoże w walce z ISIS, bo komuś jest to na rękę. Tak to odbieram. Przykre, że w dzisiejszych czasach dalej dochodzi do ludobójstwa. Jezydzi zamieszkują regiony Armenii. Łączy ich bolesna wspólna historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones